פריסבי - ליסינג, השכרה ומכירת רכב, לעמוד הבית

שנה

מחיר


מחיר

שנהיתרונות בקניית רכב יד שנייה

שאלות ותשובות

רכב יד שנייה הוא רכב שנמכר כשהיה חדש ונמכר עכשיו שוב. במהלך השנה הראשונה של השימוש ברכב נרשמת ירידת הערך הגדולה ביותר בחיי הרכב, שמשפיעה כמובן על מחיר המחירון של אותו רכב. כלומר, כאשר רוכשים רכב יד שניה למעשה חוסכים בקנייה את ירידת הערך, ובמקביל נהנים מרכב במצב מצוין (בדוק ומטופל) ואפילו חדיש ומתקדם. הרי מדובר בסך הכל במכונית צעירה – שנה, שנתיים או שלוש שנים על הכביש בדרך כלל.
בדיקה חזותית היא הבדיקה הבסיסית שאיתה מתחילים את הדרך אל האוטו, וממנה מחליטים האם בכלל להתקדם לנסיעת מבחן ולבדיקת מוסך. בבדיקה חזותית מקיפים את הרכב שבחרתם מבחוץ ומסתכלים בעין בוחנת על המראה הכללי של הרכב, על הצבע, הפח, חלקי הפלסטיק. לא להתבייש גם להשתטח כדי להביט גם מתחת לרכב. את הבדיקה החזותית כדאי לעשות באור יום ולכלול גם את פנים הרכב.
נסיעת מבחן היא הזדמנות "להרגיש" באמת את הרכב שאתם שוקלים לקנות. כדאי לתכנן את המסלול של נסיעת המבחן כך שתוכלו לבחון את המכונית וביצועיה בכמה תוואי דרך ובכמה סוגים ומצבי נהיגה – כביש מהיר, רחובות צרים, כניסה לחניה, עלייה, ירידה. נסו אפילו לדמות עמידה בפקק. בנסיעת מבחן אתם יכולים לבדוק את כל מערכות הרכב תוך כדי נסיעה. זה הזמן להכיר את האבזור וכיצד הוא משרת אתכם.
בדיקה מקיפה היא הבדיקה האחרונה והמכרעת – בדיקת תקינות מקצועית מקיפה תוך שימוש בכלים מקצועיים של מוסך מורשה. מבוצעת ע"י בעלי מקצוע – מכונאים, פחחים, חשמלאים וכד' – תוך שימוש במערכות ממוחשבות שונות. לבדיקה במוסך/מכון שתי מטרות עיקריות: לוודא שהרכב הנבחן תקין עפ"י הקריטריונים המקצועיים ורגולטוריים (בדומה למבחן רישוי 'טסט'), ולוודא כי הרכב הנבחן לא עבר תאונה, חבלה או אירוע אחר שמערער את תקינותו של הרכב ושל בטיחותו.
visually-hidden